У Львові буде відділення трансплантації кісткового мозку

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, що на вул. Дністерській у Львові, створять відділення трансплантації кісткового мозку. Про це повідомили на “Facebook”-сторінці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

“Ми розпочинаємо масштабний проект зі створення підрозділу трансплантації кісткового мозку у нашому центрі!

Проект фінансується головним спонсором “Fondazione Rosa Pristina” з Італії. Нашими партнерами є “Soleterre Onlus” та Благодійний фонд Запорука.

На старті освітньої частини проекту мультидисциплінарна група онкологів, гематологів, педіатрів, реаніматологів та психологів прибула у НДСЛ Охматдит для вивчення досвіду трансплантації кісткового мозку!

Висловлюємо повагу і вдячність нашим колегам з усіх підрозділів Національної лікарні ОХМАТДИТ за проведену роботу з налагодження трансплантації в Україні та відкритість у поширенні свого досвіду!”, — йдеться у повідомленні.

Дитячий онколог, головний організатор цього проекту зі сторони лікарні Роман Кізима повідомив, що італійські спонсори на початок цього проекту виділяють 500 тис доларів.

«У бюджеті проекту передбачено, що за ці кошти будуть створені спеціальні бокси для трансплантації, закуплено відповідне обладнання, а також певна частина коштів буде скерована на освітній проект, бо суперсучасне обладнання без відповідно підготовлених лікарів працювати не буде. Ми ще навесні вели перемовини про навчання наших лікарів в Італії, але через пандемію коронавірусу це наразі неможливо. Тож освітній проект розпочали в Києві, у лікарні ОХМАТДИТ, де 7 жовтня провели четверту трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора і львівські лікарі брали у ній участь», — каже Роман Кізима.

Проект розрахований до кінця 2022 року і тоді львівські лікарі вже почнуть самостійно проводити операції з пересадки кісткового мозку. Операції з пересадки кісткового мозку будуть проводитися за рахунок держави.

За словами директора Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрія Синюти, відділення трансплантації кісткового мозку буде розташоване на шостому поверсі Центру. Наразі там є лікарняні палати, які обладнають під спеціальні бокси з потужною системою вентиляції.

Зазначимо, щороку лише на Львівщині близько 10 дітей потребують пересадки кісткового мозку. В інших областях Західної України приблизно така ж ситуація.

Досі батьки хворих дітей шукали порятунку за кордоном, де операції з пересадки кісткового мозку коштують 120–160 тис євро. В Україні за ці гроші можна буде провести три трансплантації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *