У Львові безкоштовний ПЛР-тест на коронавірус роблять у чотирьох лабораторіях

Пройти безкоштовний ПЛР-тест можна лише маючи направлення від сімейного лікаря

Щодня у Львові роблять від 550 до 1200 ПЛР-тестів для виявлення коронавірусної інфекції. Це – безкоштовні та платні ПЛР-тести.

Як пише “Три карапки” з посиланням на «Суспільне», про це повідомила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко.

Безкоштовно пройти ПЛР-тест на виявлення COVID-19 можна у чотирьох лабораторіях:

«Львівський лабораторний центр МОЗ України» (вул. Зелена, 12) – дві лабораторії;

«Львівська обласна інфекційна лікарня» (вул. Пекарська, 54);

лабораторія Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби (вул.Вітовського, 18).

«Безоплатно ПЛР-тест роблять для трьох категорій громадян: тим, хто має ознаки коронавірусної інфекції, людям, які контактували із хворими на COVID-19, і пацієнтам, яким робитимуть планові операції. Для усіх інших ПЛР-тестування – за гроші у приватних лабораторіях. Тобто, якщо людина хоче полетіти на відпочинок, скажімо, в Туреччину – держава не оплачуватиме їй ПЛР-тест», – розповіла Наталія Тімко.

Пройти безкоштовний ПЛР-тест можна лише маючи направлення від сімейного лікаря. Таке безоплатне дослідження роблять і пацієнтам лікарень, які перебувають у стаціонарах.

«Рішення про загальне безкоштовне ПЛР-тестування для усіх мешканців Львівщини від Міністерства охорони здоров’я немає. Та й фізично наші лабораторії цього б не подужали», – розповіла Наталія Тімко.

У приватних лабораторних центрах ціни на ПЛР-тести – від 1500 грн за звичайний тест (результат впродовж 3-4 днів), і 2100 грн – за терміновий тест (результат – впродовж доби).

За словами Наталії Тімко, якщо у приватній лабораторії ПЛР-тест виявить інфекцію коронавірусу – про це, окрім самого пацієнта, працівники приватної лабораторії повідомляють Львівський обласний лабораторний центр. Там ці дані вносять до Єдиного реєстру хворих на COVID-19 на Львівщині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *