Традиційно День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. Цього року це 8 травня.
Вперше офіційно святкувати День матері взялися у штаті Вірджинія, США. З такою ініціативою у 1908 році виступила Анна Джервіс з Філадельфії. Дівчина передчасно втратила мати, тому у неї виникла ідея один день у році присвятити вшануванню матерів. З таким проханням вона писала листи до державних установ та видатних осіб. У 1910 році Анні Джервіс таки вдалося домогтися свого. Штат Вірджинія першим визнав День матері як офіційне свято.
В Україну День матері прийшов від канадської діаспори. У 1928 році це свято відзначив Союз українок Канади. А вже через рік воно дійшло і до самої України. У Львові редакторка тижневика «Жіноча доля» Олена Кисілевська стала ініціаторкою святкування Дня матері в Україні. Але через у 1939 році радянська влада заборонила це свято. І лише після здобуття Україною незалежності 10 травня 1999 року указом президента України було прийнято, що День матері відзначається щорічно у другу неділю травня.
У багатьох країнах цього дня діти вітають своїх матерів із квітами, листівками та подарунками. Цього дня сім’я збирається за одним столом. Мамам у цей день зазвичай дають вихідний день і займаються всіма домашніми клопотами самостійно.
Вшановують у цей день і матерів, які вже покинули цей світ — відвідують могили. У країнах Європи та США цього дня прикрашають одяг квітами: червоною гвоздикою, якщо мама жива, та білою – якщо її вже немає.
На державному рівні цього дня зазвичай нагороджують матерів-героїнь. А також проводять різні заходи, пов’язані з материнством та роллю матері у житті.