Львівська ОДА хоче розвивати туризм у Брюховичах

У Брюховичах, що є Шевченківським районом Львова, є три свердловини мінеральної води. Якість води тут не поступається тій, яку видобувають у Берегово на Закарпатті. Проте підльвівські джерела мало досліджені. Також селище може похвалитися двома озерами для відпочинку, які майже щороку експерти називають придатними для купання.

Про це пише Три крапки з посиланням на прес-службу Львівської ОДА.

Усі джерела мінеральних вод наразі потребують розвитку та подальших досліджень.

“Ми шукаємо інвесторів постійно. Зокрема, за останні роки цікавилися підприємці з Казахстану та Польщі. Поки що не судилося. Будівництво оздоровчого центру – питання номер один, аби відновити рекреаційно-курортну славу селища”, – повідомили у селищній раді.

Після 90-х у містечку майже не залишилося так званих піонерських таборів. Більшість земель – у власності чи оренді. Для тих площ, які залишилися вільні, місцева влада наразі також шукає того, хто вклав би гроші у створення санаторно-відпочинкових установ.

“Ми закріплюємо за ділянками, які є вільні конкретне цільове призначення – для рекреації. Нових житлових комплексів наше селище не витримає. У нас вже затори і граничне навантаження на іншу інфраструктуру. Довкола Брюхович – інші населені пункти, тому будувати власних очисних споруд ми просто не маємо де. Якщо ростемо, єдиний вихід – долучатися до львівських комунікацій. І то це може бути добре рішення для такого містечка з індивідуальною забудовою, як є зараз. Плюс рекреація. Ми сподіваємося, що нове керівництво нової громади дослухається до жителів Брюхович, що наша стратегія розвитку буде оптимальною”, – сказав голова громади Володимир Доманський.

“Брюховичі мають туристичний потенціал, але їм не вистачає інфраструктури. Знаю, що тут живе багато небайдужих людей, тому певен, що помилкових дій і масової багатоквартирної забудови тут не буде. Проте, боюся, що й нових великих розважальних комплексів, готелів і діснейлендів селище не витримає. Максимум – санаторії чи заклади, де люди зможуть оздоровитися. Ми за те, щоб туристи мали де зупинитися і відпочити, але не коштом львів’ян чи місцевих жителів”,  – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, який відвідав Брюховичі з робочою нарадою.

Також обласні управлінці зустрілися тут із місцевим бізнесом.

“Йшлося про те, що вже час і є потреба розробити туристичний маршрут Брюховичами. Зі свого боку, ми можемо включити селище у наші промопрограми – як важливу туристичну територію поблизу Львова”, – розповіла начальниця управління туризму і курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

Нагадаємо, обласні управлінці щотижня відвідують туристичні та курортні містечка і села, щоб перевірити дотримання карантинних вимог, а також поспілкуватися наживо про всі проблемні питання, які тут виникають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *