«Європейська Солідарність» не дозволить коригувати українські закони на догоду Кремлю, – нардеп

Українські закони не можуть коригувати я на догоду країні-агресору, і фракція «Європейська Солідаоність» цього не допустить. Про це у Facebook пише співголова фракції, Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях (2014—2019) Ірина Геращенко, аналізуючи перебіг останньої зустрічі радників у нормандському форматі.

«При Порошенку в нормандському форматі на рівні радників президентів вів переговори Костянтин Єлісєєв – зовнішньополітичний радник, кадровий дипломат, наш Посол в ЄС, жорсткий переговорник, людина з чіткими євроатлантичними переконаннями. До делегації також час від часу долучалися учасники мінських груп, експерти. Літали до Берліну і Парижу виключно рейсовими літаками, економ-класом. І я навіть не уявляю, який справедливий скандал влаштували б антикорупціонери, якщо відбувалося нецільове використання борту номер один», – порівнює Геращенко.

«Але головне, це позиція, яку відстоювала наша група, чи в Мінську, чи Берліні, чи Парижі.

1. Дорожня карта, яка передбачає почерговість виконання угод. Спочатку безпековий блок, і це не кілька тижнів тиші, повної і безумовної – а не з тисячами порушень і скинутими з дронів мінами. Але й виведення зброї і техніки.

2. Розведення важкої техніки поблизу лінії зіткнення, а не відведення наших військ вглиб.

3. Виконання гуманітарного блоку, звільнення всіх утримуваних і допуск МКЧХ до тюрем. І тільки після цього можна переходити до політичного блоку», – нагадує Ірина Геращенко.

Вона наголошує, що Офіс Зеленського забув про дорожню карту і «ставить воза попереду коня».

«Нечувано набирати на Україну все нові і нові зобов’язання і виводити за рамки відповідальність РФ. Нечувано, щоб РФ диктувала ВР України, що і в якій редакції нам приймати. І все це нахабно озвучували представники вбивці- Путіна», – обурюється Ірина Геращенко.

«Ще більш нечуваною є мовчанка керівництва ВР. Щебетун Разумков, який був говорящою головою Зеленського під час виборчої кампанії, раптом і різко замовк. Відмовчатися не вийде. ВР не прийматиме законів під диктовку Кремля, в інакшому випадку ця ВР піде геть», – застерігає співголова фракції.

«Наша політична команда ставила питання про миротворчу місію ООН, в складі якої не буде росіян. Ми зробили все, аби до мінімуму зменшити присутність росіян в СММ ОБСЄ. А зараз росіянам на блюдечку все приносить Банкова», – наголошує Ірина Геращенко.

«Всі канали, які попередні 5 років роздирали нас по темі Мінська, і всі ми щотижня звітували, відповідали, пояснювали, – зараз замовкли. Будь-яка спроба задати владі питання по вагнерівців, ТКГ, спільним з бойовиками патрулям, відразу коригується і піддається маніпуляціям. Відчула це на Плюсах, де навіть не мала 5 хвилин біля мікрофону. Зникли всі «комбати», «торгівля на крові», – іронізує представниця «Європейської Солідарності».

«Але є українська Армія. І ми не дамо жодного шансу її зрадити в парламенті. Ніякі закони не будуть відкореговано на угоду Кремлю. «Європейська Солідарність» цього не допустить», – наголошує Ірина Геращенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *