У польському місті Ланьцуті відновлено військовий цвинтар, на якому поховано близько 432 солдатів УНР.

Дуже важливий подарунок Україна отримали до Дня Незалежності!
 
Про це повідомляє Три крапки з посиланням на фейсбук сторінку Олега Синютки
 
У польському місті Ланьцуті відновлено військовий цвинтар, на якому поховано близько 432 солдатів Української Народної Республіки. Які загинули у 1918—21 роках, воюючи проти більшовиків, як союзники Війська Польського.
 
Ще у 1921 році українці в еміграції облаштували місце поховання земляків, як окремий військовий цвинтар і встановили триметровий обеліск за проектом скульптора Олекси Харківа. Але, за часів комуністичного режиму, в 70-х роках Меморіал було цілком знищено.
 
Українські історики і дипломати, у співпраці з Об’єднанням Українців у Польщі, вирішили відновити Меморіал. Процес погодження проекту тривав ще з 2006 року. Частину робіт з відновлення цвинтаря вдалося зробити за кошти Львівської бласної ради, а Міністерство Закордонних справ України профінансувало відновлення барельєфу Симонові Петлюрі.
 
З нагоди 29 річниці Дня Незалежності України, Посольство України в Республіці Польща та уряд міста Ланьцут спільно організували офіційне відкриття відновленого цвинтаря армії УНР.
Українці і поляки – сусідні народи і загрози війни для нас завжди є спільними. Місця спільної пам’яті про загиблих тепер дуже важливі для кожного.
 
Меморіал нагадуватиме про трагедію минулої війни і про сучасні загрози від російської агресії. Адже апетити ворога за століття не змінилися.
 
Маємо зміцнювати партнерство між Україною і Польщею. Пам’ять про спільну історію, трагічні уроки минулого зроблять нас сильнішими в майбутньому!
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *