У Львові презентували інтернет-портал, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому

У Митрополичих садах сьогодні в межах відзначення 155-річчя Митрополита Андрея Шептицького презентували сайт про великого українця.

Про це інформує прес-служба ЛОДА.

На інтернет-ресурсі розміщуватимуть основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея. Також можна буде знайти твори про Митрополита Андрея, біжучі новини, які стаються у світі, щодо його особи, а також інформацію, пов’язану із беатифікацією Митрополита Андрея.

«Дякую усім, хто долучився до створення сайту і долучатиметься до його наповнення. Також надіємося, що і ви, тут присутні, будете дописувати і розвивати сайт. Сайт вже працює, вже розмішені архиєпархівльні вісті з 1882 року, тому можете з цього користати. Хай сайт працює на швидку беатифікацію праведного Митрополита Андрея Шептицького», — зазначив Високопреосвященний владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.

Засновником сайту є Львівська Архиєпархія УГКЦ, підтримку сайту здійснюватиме «Фундація духовного відродження».

Головне завдання сайту — наблизити постать Митрополита Андрея і глибину його послань, промов, розпоряджень до людей, — наголошують у Львівській Архиєпархії УГКЦ. Тому сайт запускають у ювілейний рік відзначення 155-річчя від дня народження праведного Митрополита Андрея і 76-ту річницю його переходу до вічності, пише прес-служба ЛМР.

«Організаційний комітет 155-ліття від дня народження Митрополита Андрея вирішив запустити окремий інтернет-портал, де будуть розміщувати основні базові матеріали для того, щоби пізнати глибину думки і навчання Митрополита Андрея, а опісля її застосовувати. Насамперед, ми спрямовуємо погляд на базові оригінальні матеріали: архівні, а також друковані», — повідомив отець Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Для того, щоб представлена на сайті інформація була якомога яскравішою і ціліснішою, налагодили співпрацю з Львівським державним історичним архівом, а також Львівською національною бібліотекою імені Стефаника. Там сканують матеріали, дотичні до життя і служіння праведного Митрополита, а опісля усі охочі і зокрема молоді науковці зможуть легко їх знайти на сайті.

На сайті розміщуватимуть також твори про Митрополита Андрея, новини, які стаються у світі щодо його особи, а також повідомлятимуть інформацію щодо беатифікації Митрополита Андрея. До наповнення інтернет-порталу залучать також закордонні наукові представництва, зокрема ведуть співпрацю із середовищами у Римі, а також інших країнах, які Митрополит Андрей свого часу відвідував. Також розміщуватимуть багато фотографічного матеріалу.

Додамо, сьогодні в Архикатедральному Соборі Святого Юра відбудеться духовно-молитовний вечір з нагоди 76-ї річниці переходу до вічності Митрополита Андрея Шептицького.

Також в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулась мистецька програма “Покликаний… посвята у 155-ті роковини Праведному Андрею Шептицькому”. Проєкт підтримали департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Львівська архиєпархія УГКЦ, Фундація «Андрей». Автор проєкту – директор Фундації “Андрей” Михайло Перун.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *