Коронавірус не передається через басейни та питну воду, – МОЗ

Дезінфікуючі засоби, що використовуються для очищення води, знищують вірус

У Центрі громадського здоров’я України розповіли, чи  є ризик інфікуватися COVID-19 через воду.

Як пише “Три крапки”, на сторінці Центру громадського здоров’я у ФБ повідомляється, що за інформацією експертів американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), немає жодних доказів того, що збудник COVID-19 поширюється через воду в басейнах, джакузі, спа-центрах тощо, оскільки дезінфікуючі засоби, що використовуються для очищення води, знищують вірус.

“Також немає доказів того, що SARS-CoV-2 присутній в поверхневих, підземних водах або передається через забруднену питну воду”,- зазначається у повідомленні.

“Нагадуємо, що головний шлях передачі COVID-19 – аерозольний: через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота захворілого при кашлі, чханні або розмові й розпиляються в навколишньому повітрі. Тобто, якщо ви плаваєте і людина поруч з вами кашляє, ви ризикуєте заразитися, вдихнувши краплі.

Отже, можливість поширення COVID-19 під час відпочинку на пляжах пов’язана зі скупченням людей – незалежно від того, чи знаходяться вони у воді, чи перебувають на суші”, – інформує  ЦГЗ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *