Відповідний проєкт ухвали “Про затвердження міської цільової програми “Безпека житлових кварталів” на 2022-2025 роки” на засіданні колегії ради озвучила депутатка Львівської міської ради Уляна Пак, яка є співавторкою програми, разом із Романом Дудою і Петром Адамиком. Ухвалу планують прийняти на найближчій сесії міськради.
Про це повідомляє Три крапки
Депутати переконані, що для львів’ян така програма є важливою, оскільки часто на громадські проєкти подають саме проєкти по відеоспостереженню своїх мікрорайонів.
“Людям важливо відчувати безпечно на території житлових кварталів. Багато житлових будинків, які є у власності ОСББ, вже мають встановлені камери відеоспостереження, але вони не підключені до єдиної системи, тому на першому етапі буде важливо з’ясувати, де ці камери є, і де потрібно їх підключити до загальної системи, якою оперує поліція.
Наступний момент – встановлення камер неможливе там, де немає освітлення. Тобто, встановлюючи камери, будемо паралельно передбачати кошти і на освітлення житлових кварталів, бо багато дворів у Львові ще й досі не мають освітлення”, – каже Уляна Пак.
За словами депутатки, програму розпочнуть реалізовувати вже з нового року, а завершити планують у 2025-му.
Там, де ОСББ не буде мати можливості закупити камери самостійно, допомагатимуть коштами з міського бюджету.
Автори програми наголошують, що у запропонованій програмі зробили акцент саме на житлові квартали. Бо хочуть, аби безпечними були не лише центр міста, дороги і перехрестя, а й вулиці біля будинків львів’ян.
“Програма “Безпечне місто” має загальний характер, а ця програма – конкретна. Впродовж перших 4-5 місяців це буде більше організаційна робота, будемо з’ясовувати де є камери ОСББ, під’єднувати їх до мережі, а після цього встановлювати нові камери”, – додає Пак..
Про те, що наявність камер відеоспостереження впливає на рівень злочинності, розповідає інший автор ухвали Роман Дуда. Він також є автором проєкту-переможця “Безпечне Рясне” щодо встановлення камер. Тоді в рамках громадського бюджету в мікрорайонах Рясне -1, Рясне-2, Кам’янка встановили 150 відеокамер.
“Позаминулого року, через значну кількість криміногенних випадків, шукали варіанти розв’язання цієї проблеми. І виникла ідея заставити весь район камерами відеофіксації, щоб знизити злочинність. Розробили карту встановлення і отримали в цьому проєкті перемогу. Наш район фактично одним із перших в країні має відеофіксацію в житловому кварталі.
Камери підключені до серверної, станція є у відділку поліції на Рясне-2. Поліція має доступ до зображення з камер, також доступ має Центр безпеки міста, СБУ, тобто всі контрольні органи області.”, – зазначає Роман Дуда.
І додає, що криміногенна ситуація покращилася, порушень стало на 20 -30 відсотків менше. Бо в людей вже є розуміння, що навіть за дрібне правопорушення доведеться нести відповідальність.
Депутати очікують, що завдяки розробленій програмі можна буде попередити ряд злочинів, а мешканці на території житлових кварталів відчуватимуть себе безпечніше. До реалізації програми буде залучено міську раду, виконавчий комітет, правоохоронні органи, підприємства, організації та установи різних форм власності.