Верховна Рада ухвалила та відправила на підпис президенту законопроект із змінами до деяких законів України в сфері освіти, які врегулюють окремі питання освітньої діяльності в умовах воєнного стану.
Зокрема, йдеться про зміни обмежень щодо кількості школярів у класах та тимчасових рамок навчального року. Тобто, навчальний рік може починатися не 1 вересня та тривати не 175 днів, як завжди, а також завершуватись у будь-який час.
Народна депутатка Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа розповіла LIGA.Life, що тепер тривалість навчального року в українських школах, дату його початку та закінчення визначатиме Кабінет міністрів.
Такі умови нібито необхідні під час воєнного стану, тому що ніхто не знає, чого очікувати, наприклад, у серпні. Або, як варіант, можна розпочати навчання у школі в серпні, щоб заощадити витрати на тепло. Експерти припускають, що наступний навчальний рік розпочнеться раніше, ніж 1 вересня.
Під час воєнного стану також може бути менше навчальних днів. У цьому випадку рекомендують передбачити додаткові години навчання хоча б для дистанційного формату.
При цьому, згідно із законопроектом, у початкових класах тепер може бути більше 24 осіб, а у класах середньої школи більше 30 осіб, але лише для дистанційного навчання.