У Зеленського не полишають спроб русифікувати освіту в Україні, – Синютка

Законопроєкт про запровадження освітнього процесу російською мовою для іноземних студентів у вищих навчальних закладах України є першим кроком до повернення повної русифікації освіти в нашій державі.

Про це в інтерв’ю журналістам сказав народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Олег Синютка, пише “Три крапки” з посиланням на “Прямий”.

“Навіть питання не в юридичних моментах, бо цей закон порушує цілий ряд юридичних норм і головне науково-юридичне управління вже чітко сказало про це. Питання сьогодні в тому, що цей закон – це спроба нової русифікації освіти в Україні”, – підкреслив депутат.

Він додав: “Цей законопроєкт дає можливість “кремлівському міру” пролізти, якщо не через двері, в які він ломився, коли в грудні ми приймали закон про вищу і професійну освіту, то це – можливість пролізти через вікно”.

Депутат також зауважив, що ініціатори цього проєкту цинічно пропонують його розглядати в українському парламенті в день, коли 35 років тому у пермських концтаборах помер репресований радянським режимом видатний український поет, борець за незалежність України у XX столітті та один із найактивніших представників українського дисидентського руху Василь Стус.

“Сьогоднішня влада старається пропхати знову викладання російською мовою у вищих учбових закладах. Мова не йде про іноземних студентів, мова не йде про вихідців із республік колишнього Радянського Союзу, бо їх насправді навчається близько 10%. Мова йде про те, щоб разом із англійською і українською мовами, якими сьогодні можна вести навчання, обов’язково пропхати російську мову”, – наголосив представник “Європейської Солідарності”.

Депутат зауважив, що Кремль дуже чітко і завжди заявляє що там, де є “русский язык”, там з’явиться “кремлівський мір”. “А де з’явиться “кремлівський мір”, там будуть їхні геополітичні інтереси. І там буде ґрунт для того, щоб захоплювати нові і нові території”, – зазначив він.

“Тому це питання не про освіту і це питання не юридичне – це питання про те, якою буде завтра Україна. Чи зможе Україна як нація із 40-мільйонним населенням відстоювати своє місце в світі. В тому числі і в світі освіти”, – вважає Олег Синютка.

“Важливо не дати жодного шансу русифікації. Не дати жодного шансу Кремлю пропагувати свою культуру, мову, традиції і звичаї…Бо спочатку вони захоплюють мовний простір, а після мовного простору, як правило приходять російські військові сили”, – резюмував депутат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *