Вибір підлогового покриття – завдання, яке стоїть перед усіма, хто зважився на ремонтні роботи. Серед широкого різноманіття покриттів, великою популярністю користується недорогий, але практичний і естетичний ламінат.
Під визначенням ламінована підлога слід розуміти покриття у вигляді планок, які мають чотиришарову структуру з різних матеріалів, що мають своєю функціональне і естетичне призначення:
Перший верхній шар – захисна частина з акрилової або меламіновою смоли. Даний продукт стійкий до стирання і механічних навантажень, а також захищає покриття від ударів, сонячних променів і хімічних реагентів.
Другий декоративний шар ламінату – крафт папір, шпон, фольга і полімерна папір. За допомогою промислового принтера на поверхню обраного виробником матеріалу наноситься декоративний візерунок (камінь, дерево, мозаїка та інше), що задає стиль декоративної поверхні і надає їй естетичність.
Основна, яка несе третя частина ламінату виконується з декількох видів продуктів. Залежно від того, наскільки міцна основа ламінату, продукція згодом класифікується за ступенем зносу і довговічності. Також центральна ламель виконує звуко та теплоізоляційні властивості.
Останній нижній шар ламінату є стабілізуючим і виконується з паперу, просоченої парафіном або смолою меламіну. Деякі сучасні виробники використовують тонке покриття з пластика. Призначення четвертого шару ламінату – захист від негативного впливу, вологи, грибка, цвілі, а також збереження стабільності геометрії дощок. У деяких колекціях даний склад виконує функцію підкладки, забезпечуючи акустичну захист.
Термін служби ламінованих підлог може становити від 5 до 15 років за гарантією від виробника та до 30 років при дбайливої експлуатації. Сьогодні європейські заводи практично не пропонують ламінат з 21 по 23 клас, з огляду на його непрактичність і низьких експлуатаційних показників. За іншим класам ламінату, термін служби варіює в таких межах:
31 клас – ламінат для будинку, квартир і офісів з невисокою навантаженням з гарантованим терміном експлуатації 3 роки і граничним 12 років;
32 клас – підлоги з терміном життя від 5 до 15 років, можуть укладатися в невеликих офісах, технічних приміщеннях і приватних будинках із середнім ступенем навантаження;
33 клас – ламінат, термін експлуатації якого досягає 20 річного періоду. Добре зарекомендував себе в торгових точках, громадських закладах, ресторанах і кафе.
34 класу покриття можна назвати вічним для домашньої експлуатації і довговічним для танцювальних майданчиків, спортивних залів і театральних сцен з високим ступенем навантаження.
Також відзначимо, що сьогодні у продажу можна зустріти універсальний ламінат, а також вологостійкий і водостійкий. Це три абсолютно різних типу покриття, відмінність яких в основному шарі і технічні характеристики. Показники вологостійкості ламінату вказані на упаковці виробу у вигляді квадратика з краплею води або краном.
На закінчення хочеться відзначити кілька плюсів ламінату, незалежно від його виду:
остаточний декор без вимог по додатковій обробці поверхні, як у випадку паркетної дошки (циклювання, полірування, фарбування);
стійкість ламінату до вигорання і контакту з УФ променями;
повна несприйнятливість до забруднень, які легко видаляються за допомогою звичайного ацетону, не залишаючи слідів на підлогах;
висока допустима ступінь навантаження і стійкість до стирання;
простота укладання за рахунок замкового механізму;
стійкість ламінату до термічного впливу, що дозволяє використовувати систему «тепла підлога».
Найголовніше – ламінат має кілька видів з декору і міцності, а також абсолютно екологічний і може укладатися в дитячих установах і медичних центрах нарівні з масивною дошкою і паркетом.