За час карантину зменшилось фінансування на розвиток спортивної інфраструктури Львова, а всі спортивні заходи відклали. Також під загрозою будівництво нового міського басейну, яке готували протягом останніх 5 років.
Про це розповів у програмі НАЖИВО-TV «Спорт в онлайні» депутат Львівської міськради від фракції ЄС та голова комісії культури, молодіжної політики та спорту ЛМР Віталій Свіщов.
За його словами, можна очікувати, що у Львові найбільш відчутним брак грошей у сфері спорту стане взимку, адже зараз у мерії скоротили видатки на певні об’єкти спортивної інфраструктури.
«Усі басейни зараз закриті, спортсменам ніде тренуватись. Міжнародний турнір Lviv mini water polo Open Cup, який минулоріч відбувся у Львові і який одночасно дивилось понад 30 000 глядачів з усього світу, довелось відкласти. Мали цьогоріч будувати новий басейн у місті Львові. Ми над цим питанням працювали 5 років, все готували, але зараз будівництво відклали на невизначенй термін. Фінансування скорочувати тут не можна, нам потрібна спортивна інфрастуктура, щоб перш за все залишатися здоровими. Здоров’я наших дітей залежить від нас», – наголосив Віталій Свіщов.
Аналогічна ситуація і з викупом споривних об’єктів з приватної власності на користь громади та відновленням наявних. Йдеться про стадіони «Торпедо» на вул. Золотій, 32, «Сільмаш» на вул. Любінській, 1, «Прогрес» на вул. Януша, 1. Депутат фракції ЄС Сергій Івах розповів, що кошти на викуп стадіону «Торпедо» у комунальну власність міста були виділені ще наприкінці 2019 року. Однак міський голова Андрій Садовий заблокував використання цих коштів і не реалізував ухвалу про викуп стадіону.
«Садовий пропонував з перехідних залишків 2020 року брати кошти на стадіон. Прикриваючись коронавірусом, намагався розподілити гроші на комунальні підприємства, де взагалі бездонне дно, в яке він щороку закопує по 1,5 мільярда. Але зусиллями депутатів ми відстояли це питання. У нас в частині викупу та проектування є 6 мільйонів 147 тисяч гривень. Але це недостатня сума, бо банк готовий продати місту стадіон за 7,5 млн грн. Вихід один – депутатський корпус має підтримати довиділення коштів, а міський голова повинен виконувати ухвали міської ради. Якщо не вкладаємо у спорт – вкладатимемо у медицину», – каже Івах.
Від додав, що якщо стадіон зараз не викупити, то місто втрачає як таку можливість його викупити, бо банк – комерційна струкутура, і може продати його кому завгодно, під будову, наприклад. Голова фракції ЄС у Львівській міськраді Петро Адамик переконаний, що під прикриттям карантину міський голова Андрій Садовий намагається в ручному режимі врізати кошти на інші сфери. Він розповів, що на відновлення стадіону «Юність» на вул. Болгарській, 4 було передбачено 23 мільйони гривень. 10 млн з цієї суми мер Садовий врізав. Із тих 13 мільйонів, що залишилися, 3 млн зараз мали піти на аванс фірмі, яка виграла тендер і проводитиме будівельні роботи. Проте міський голова Львова більше місяця не видавав відповідного розпорядження на фінасування робіт.
«Це точно не карантин вплинув. Просто Андрій Іванович вирішив у ручному режимі перекидати кошти. Якщо ми розуміємо, що у нас падає частина доходів, то ми маємо зібратися всією міською радою і зробити секвестр бюджету розвитку щонайменше, разом проаналізувати, де вже проведене оформлення технічної документації, звідки забирати не можна. Натомість Андрій Іванович за день до сесії на колегії мовчить, а потім на пленарне засідання приносить рішення, де знімає кошти з об’єктів, на які вже проведені тендери, укладені угоди. Йому шкода витрачати гроші на інфраструктурні об’єкти, але при цьому я не бачу, щоб він зменшив премії в апараті міського голови. На це йому грошей не шкода», – сказав Петро Адамик.
Він додав, що в галасі карантину мер Садовий зробив спробу забрати взагалі всі гроші зі спортивних об’єктів. Частину коштів депутати «відбили» на пленарному засіданні ЛМР. Все, що робиться для спорту у Львові, це заслуга депутатів-лобістів, керівництва Управління молоді і спорту, керівників федерацій, а не великого бажання міського голови, кажуть депутати.