Вік цієї унікальної знахідки з артефактами – понад сім тисяч років
На місці будівництва нової об’їзної дороги до Трускавця археологи виявили поселення представників культури лінійно-стрічкової кераміки, яка древніша за Трипільську. Вік цієї унікальної знахідки з артефактами – понад сім тисяч років.
Про це повідомляє «Рятівна археологічна служба».
Як зазначається, пам’ятку, якій більше, аніж сім тисяч років, знайшли археологи при дослідженні ділянки, що відвели під будівництво обходу Трускавця. У давнину тут було поселення представників культури лінійно-стрічкової кераміки – давнішої за трипільську
За два тижні досліджень науковці розкрили кілька об’єктів. Розмір найбільшої споруди сягав 23Х8 м – це характерний для цієї культури «довгий дім», що мав прямокутну форму і був збудований у вигляді опорно-стовпової конструкції.
«Припускаємо, що це було невелике поселення, можливо, тимчасова стоянка на декілька десятків людей. Вона одна з небагатьох, які досі виявлені на Прикарпатті. Люди, які тут жили, мандрували на великі відстані, можливо, перейшли Карпати. Ми знайшли відщепу з обсидіану, який потрапляв до нас зі Словаччини і Угорщини», – розповів керівник досліджень співробітник Рятівної археологічної служби Олександр Сілаєв.
Основні знахідки на поселені – з кременю. Серед артефактів – серпи, тесло, заготовки ножів, фрагменти горщиків.
Культура лінійно-стрічкової кераміки – одна з найдавніших на території України, представники якої почали освоювати землеробство та скотарство. Свою назву вона отримала через специфіку орнаментування кераміки.