Медики показали усім охочим, як поводитись, коли побачили непритомну людину або ж якщо хтось подавився та інше. Після короткої теорії усі практикувались на манекенах.
“Мені сподобалося, як показували, як надавати першу допомогу дитині, коли вона подавилася. Чесно, я думав правильно робити так, як насправді не можна – за ноги догори. А так показали, як правильно, це досить цікаво”, – розповів львів’янин Олег Сьомин.
Такий захід для містян організували представники Європейської солідарності Шевченківського району та Українське лікарське товариство у Львові. Про це розповів
депутат Львівської міської ради фракції “Європейська Солідарність” Віталій Свіщов.
“За сприяння Українського лікарського товариства у Львові ми організували цей захід, щоб навчити людей, мешканців нашого району та всіх охочих допомагати потерпілому у критичній ситуації. Я, наприклад, не вмів надавати першу домедичну допомогу, але хотів навчитися. Щоб насправді були небайдужі люди довкола, такі заходи варто проводити частіше”, – розповів депутат.
За словами заступниці голови ГО “Громадська надія” Лейли Мелесової-Вальчак, на захід зібралося близько сотні містян.
“У нас на майстер-клас зібралося багато людей, прийшли сім’ї з дітьми. Я вважаю, що люди мають знати, як надати першу допомогу в екстрених ситуаціях, врятувати себе чи когось поруч. Це дуже важливі і цікаві знання”, – наголосила Лейла Мелесова- Вальчак.
Керувала майстер-класом Людмила Гера – завідувачка навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги медицини катастроф.
“Не завжди професійні рятувальники є в тій екстреній ситуації чи надзвичайній ситуації. І в 99% випадків поряд є люди, які не мають медичної освіти, але могли б допомогтм. Тому такі навичкии повинні мати всі”.
На майстер-клас завітали також медики львівських лікарень.
“Дуже рідко можна побачити те, що відбувається сьогодні на стадіоні Торпедо. Річ в тому, що поки приїде швидка допомога, потрібно надати першу допомогу, щоби людина або не захлиснулася рвотними масами, або зробити їй штучне дихання, або відновити серцебиття. Ті перші хвилини є дуже важливі для відновлення життєдіяльності організму”, – додав Заслужений лікар України та депутат ЛМР Роман Грицевич.
Захід провели з нагоди Міжнародного дня “Лікарі світу – за мир”.